Cold room sandwichpanel-polyurethane
rigid foam-Wall sandwich panel
Insulated cold room doors
rigid foam-Cold room sandwich panel
rigid foam-Sandwichpanel
rigid foam-Sandwichpanel

شرح محصول:

 • دسته بندی:  سیستم پلی یورتان فوم سخت
 • دانسیته: 40 - 44  kg/m3
 • کاربرد: پوشش سقف و دیوارساختمان های اقامتگاهی ،اداری، تجاری، آموزشی، سالن های صنعتی، سردخانه ها،کلین روم ها،آشیانه هواپیما ها، سوله های کشاورزی، سالن های ورزشی، انبارسیلوها، گاوداری ها، مرغداری ها و بسیاری از موارد دیگر

ساندویج پانل چیست؟

ساندویچ پانل، ساختارهایی از فوم پلی یورتان سخت با درصد بالایی از سلول های بسته (بیش از 90 درصد) هستند. سازه هایی که از چند لایه به هم متصل تشکیل شده اند. این سازه، جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح ساختمانی است.
ساندویچ پانل ها از نظر سبکی و عایق بودن بهترین متریال در نوع خود نسبت به مواد پوششی مشابه هستند. این محصول علاوه بر وزن کم و سرعت اجرا نسبت به سایر مواد مقرون به صرفه تر بوده و تمامی استانداردهای مصرف بهینه انرژی را رعایت می کند.
ساندویچ پنل‌های پلی یورتانی به صورت متداول در دو دسته پنل سقفی و پنل دیواری تولید می‌شوند و اینکه کدام نوع از ساندویچ پانل را انتخاب کنید، بستگی به نوع سازه و یا ساختمان شما دارد.

کاربردهای ساندویچ پانل های پلی یورتانی:

  ساندویچ پانل های در چه بخش هایی کاربرد دارند؟  از ساندویچ پانل برای پوشش سقف و دیوار ساختمان های اقامتگاهی ، اداری ، تجاری، آموزشی، سالن های صنعتی، سردخانه ها، کلین روم ها(فضای محافظت شده برای جلوگیری از ورود انواع آلودگی ها)، آشیانه هواپیماها ، مناطق دارای دمای زیر صفر،استادیوم ها ، مراکز درمانی و مدارس، سوله های کشاورزی ، سالن های ورزشی، انبار سیلوها، گاوداری ها، مرغداری ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود.
سالن های تولیدی شامل : سالن های تولید قارچ، تولید شمش مس، برخی محصولات پتروشیمی ، تولید مواد غذایی خاص، لبنیات و ... می باشند.

بنابراین خانه های امروزه بایستی از موادی با کارایی بالا ساخته شوند تا علاوه بر حفظ محیط زیست به کاهش مصرف انرژی کمک کنند.
در نتیجه مدت زمان طولانی است که ساندویچ پنل ها تبدیل به انتخاب استاندارد برای کارایی در عایق سازی نمای ساختمان شده اند ساندویچ پنل دارای ساختاری سه لایه با دولایه بیرونی می باشد و فوم سخت پلی یورتان با ضریب انتقال حرارت پایین به عنوان لایه میانی هسته ساندویچ پنل مورداستفاده قرار می گیرد.

مزایا و خصوصیات ساندویچ پانل های پلی یورتانی :

 • نصبی سریع و آسان
 • امکان جابجایی سازه
 • در صورت تنظیم فرمول با فابلیت کندسوزی در برابر شعله
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • غیر قابل نفوذ حشرات
 • سازگار با محیط زیست
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی
 • قابلیت مونتاژ و دمونتاژ
 • مناسب برای هر نوع شرایط آب و هوایی
فوم عایق پلی یورتان با گذشت زمان خواص خود را حفظ کرده و دچار تغییر شکل و آسیب نمی شود .
یکی از ویژگی های ساندویچ پانل های پلی یورتان عایق بودن آنها در برابر دماست و دارای پایین ترین ضریب انتقال دما می باشد.
به عنوان مثال ضریب انتقال دمای ساندویچ پانل به ضخامت 5 سانتی متر به دلیل ضریب انتقال حرارت بسیار پایین معادل دیوار آجری با ضخامت 172 سانتی متر است که در دراز مدت منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها خواهد شد.
به همین دلیل اغلب در نوسازی ساختمان ها چه در پشت بام و نما و چه در ساخت ساختمان های صنعتی استفاده می شود.

فرآیند تولید ساندویچ پانل های پلی یورتان:

این دسته از محصولات به دو صورت تولید پیوسته (Continuous) و تولید غیر پیوسته (Discontinuous) می توانند تولید شوند که سرعت تولید توسط خطوط پیوسته حدود 10 برابر خطوط تولید ناپیوسته می باشد.

قیمت ساندویچ پانل های پلی یورتان:

قیمت ساندویچ پانل بر اساس کیفیت مواد اولیه به کار رفته در محصول تعیین می شود و بسته به نوع فوم، ضخامت فوم و ورق مصرفی در تولید متفاوت می باشد.
لازم به ذکر است که این دسته از محصولات عمر مفید طولانی داشته و بهترین مواد اولیه و عملکردی در تولید آنها مورد استفاده قرار می گیرد که موجب مزیت های اقتصادی این محصول در مقایسه با سایر محصولات رفیب می گردد.
همچنین دانسیته این فوم از 30 تا 44 متغیر بوده که درموارد خاص این دانسیته می تواند به صورت سفارشی فرموله شود.

رفتار پلی یورتان در برابر آتش:

فوم های سخت پلی یورتان طبق استاندارد DIN 4102 در سه دسته بندی به عنوان مقاومت در برابر شعله (خاصیت خودخاموش شوندگی) قرار می گیرد که رده بندی آن ها به صورت B1، B2 و B3 نام گذاری شده است این سه دسته بندی هر کدام دارای میزان کندسوزی متفاوتی هستند.
دسته B1 به عنوان فوم کندسوز، دسته B2 به عنوان فوم خود خاموش شونده و دسته B3 به سایر فوم ها اطلاق می گردد.


انواع ساندویچ پانل های پلی یورتانی:

دو نوع ساندویچ پانل پلی یورتانی در بازار موجود هست. ساندویچ پانل PUR (فوم پلی یورتان) و ساندویچ پانل PIR (فوم ایزوسیانورات) که هر دو عایق های عالی حرارت هستند ولی ساندویچ پانل های PIR دارای مقاومت بیشتری در مقابل آتش سوزی هستند (معمولا در دسته B1 قرار می گیرند.).